Čo mi odporúčate, keď mám adénom hypofýzy?

Zodpovedané
27. júl 2021

Dobrý deň,

mám 23 rokov a v máji mi bol náhodne zistený adenóm hypofýzy o veľkosti 6 mm. Po vyšetreniach sa potvrdilo, že je funkčný, očné vyšetrenie v poriadku. Endokrinológ mi predpísal lieky Medocriptine. Po pár dňoch užívania mi bolo hrozne zle, tak sme to na lekárom vysadili. Nasadil Norprolac 75, ktorý zatiaľ neužívam.

Pociťujem ako keby zhoršenie zraku a to som bola na očnom pred mesiacom. Pacujem za notebooku a bojím sa, že mi ten adenóm môže tlačiť na očné nervy. Podľa MR nie a ani podľa očnej.

Okrem toho mám aj tetániu, zmiešaný vestibulárny syndróm a nižší tlak. Mávam závraty a teraz žijem dosť v strachu. Keď príde závrat, tak neviem čomu to pripisovať Mávam tŕpnutie končatín a temena hlavy.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že Vaše ťažkosti budú najskôr spôsobené tetániou a úzkosťou ako adenómom.

Ak neustále pociťujete stres a obavy, tak bolo by vhodné sa poradiť s Vašim lekárom ohľadom liečby antidepresívami, aby sa Vám zmiernili ťažkosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková