Čo môže byť príčinou bolesti brucha a krvácania z konečníka?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

som dva mesiace po pôrode a už asi dva týždne má trápia hnačky. Predtým som užívala antibiotiká na zápal krčka a zápal močových ciest. Najskôr som užívala Zinnat, ktorý mi nepomohol, tak mi gynekológ predpísal Megamox. Po jeho dobratí mám hnačky a od včera bolesť od brucha až do konečníka. Včera som mala aj krv na toaletnom papieri po stolici aj vo WC mise.

Pociťujem ostrú bolesť a stále mám nutkanie na veľkú potrebu. Navyše, už od pôrodu mám takú modrú zdureninu na konečníku, na ktorú som používala Procto - Glyvenol, ten mi však nezabral.

Čo môže byť príčinou tých bolestí a krvácania z konečníka?

Ďakujem

Dobrý deň,

zdurenina na konečníku bude najskôr hemoroid, v tomto prípade by ste mali užívať Detralex 2-0-0, robiť si sedavé kúpele v odvare z dubovej kôry, lokálne používať Faktu masť a čapíky.

Ak by sa nález nezlepšoval, tak je potrebné ísť k proktológovi.
Hnačky budú najskôr spôsobené užívaním antibiotík Megamox, je potrebné aspoň mesiac užívať probiotiká.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková