Čo pomáha na opakované problémy s trávením?

Zodpovedané
13. sep 2022

Dobrý deň,

mám sedavé zamestnanie a dosť veľký problém s trávením. Občas mi uškodí aj šalát. Stále ma nafukuje a mám pocit ťažoby, nech zjem čokoľvek. Začala som piť mätový čaj, ale tuším je to ešte horšie. Mávam aj kyselinu, robí sa mi aj z čistej vody. Začala som brať aj probiotiká.

Ráno vypijem kávu s mliekom, potom pijem čaj, na raňajky väčšinou niečo malé, pečivo, potom jogurt a na obed hlavné jedlo. Večeriam doma, ale to mi už ťažko nie je, iba v práci. Nemávam v práci stres, skôr myslím, že je to z toho sedenia. Občas dostanem aj hnačku. Bola som na sone brucha a všetko mám v poriadku, až na malé polypy v žlčníku.

Čo by pomohlo, podľa vás, môj problém vyriešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených ťažkostiach je vhodné vyšetriť stolicu na prítomnosť Helicobaktera pylori, kvôli nadmernej tvorbe kyseliny v žalúdku Vám môže Váš lekár predpísať lieky.
Ak by sa nepotvrdil Helicobakter, tak je indikovaná gastrofibroskopia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková