Čo spôsobuje dlhotrvajúci kašeľ?

Zodpovedané
17. mar 2020

Dobrý deň,

môj muž má už asi 3 - 4 mesiace kašeľ. Väčšinou len taký suchý dráždivý. Horúčku nemá, občas má nádchu. Je alergik. Nebolí ho v hrdle. Bol na pľúcnom a robili mu RTG pľúc. Všetko čisté, vrátanie dýchania. Vraj to je skôr z tej alergie, alebo zo slabšej astmy. Bol u alergologičky a tá mu nasadila nejaké lieky a Ventolin plus Ecobac sprej. Kašeľ pretrváva.

Podľa mňa to nie je normálne, aby tak dlho každý deň každú chvíľu kašľal a aj v noci.

Čo by ten kašeľ ešte mohol spôsobovať?

Bývame v novoprerobenom dome a vnútri nemáme pleseň, ani rastliny a ani zvieratá.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak nebol realizovaný odber krvi na prítomnosť chlamýdií a mykoplaziem a ster z hrdla, tak by som to odporučila doplniť.

Kašeľ môže spôsobovať aj tzv. pálenie záhy, teda reflux.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková