Čo znamená hrčka v prsníku?

Zodpovedané
11. máj 2022

Dobrý deň,

našla som si hrčku v pravom prsníku (ako hrášok). Je rovno pod bradavkou. Pred poslednou menštruáciu som mala hrčku aj v ľavom prsníku, no tá bola menšia. Hneď o pár dní zmizla. Druhá nezmizla.

Som v zahraničí a nemám možnosť prísť k môjmu doktorov. Nikdy ma pred menštruáciou neboleli prsia, ale odkedy mám tu hrčku, tak ma dosť pár dní pred pobolievajú.

Čo môže byť tá hrčka?

Aké vyšetrenia mi odporúčate?

Je to nebezpečné?

Ďakujem

Dobrý deň,

hneď ako si žena nájde nejakú hrčku v oblasti prsníkov, tak je potrebné ísť za gynekológom a doplniť sonografiu. Podľa výsledku sa určí další postup. Hrčka môže prestavovať fibroadenóm (nezhubný nález) alebo aj nádorové ochorenia prsníka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková