Čo znamená kalcifikačné sýte zatienenie?

Zodpovedané
23. jan 2022

Dobrý deň,

asi pred týždňom som bola na odbere krvi a doktorke som spomenula, že ma bolí panva. Tak ma poslala na RTG.

V popise bolo napísané: kalcifikačné sýte zatienenie v malej panve v priemere 15 mm.

Čo to znamená?

Doktorka ma poslala na gynekológiu. Tam mi robili sono a všetko je v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

skoro u každého sa počas života vytvárajú na kostiach kalcifikáty. V niektorých prípadoch môžu spôsobiť bolesť, inokedy sú asymptomatické.

Dôležitá je teda lokalizácia kalcifikátu. Ide o vápnik, ktorý sa nadmerne ukladá do kosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková