Čo znamenajú biele malé zrniečka v stolici?

Zodpovedané
23. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému, ktorý ma trápi už asi jeden rok. V stolici mám také ako keby mini biele zrniečka. Na pohľad vyzerajú tvrdo.

Pred pol rokom som musela absolvovať diagnostickú kyretáž a zaujímavé bolo, že po kyretáži mi tak na mesiac tie zrniečka zo stolice zmizli. Potom sa to znova objavili.

Ide o nestrávené zvyšky, alebo ide o tuk?

Ako sa tých zrniečok zbavím?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak pozorujete, že niečo máte v stolici, tak je potrebné vyšetriť stolicu kultivačne na prítomnosť baktérií alebo parazitov a ďalej vyšetriť stolicu na zvyšky.

Ak budú vyšetrenia negatívne, tak zrniečka v stolici budú pravdepodobne zo stravy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková