Je možné eliminovať padanie vlasov a nadobudnutie väčšej hustoty vlasov pri opätovnom užívaní antikoncepcie?

Zodpovedané
10. mar 2021

Dobrý deň,

v 17. rokoch som brala HAK Leverete asi dva roky. Po vysadení mi gynekológ diagnostikoval syndróm polycystických vaječníkov. S touto diagnózou mám spojené príznaky ako akné a padanie - zrednutie vlasov.

Je možné eliminovať padanie vlasov a nadobudnutie väčšej hustoty vlasov pri opätovnom užívaní HAK?

Doktor mi predpísal novú antikoncepciu Maytalon, po dva a pól roku užívania HAK Leverete.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

užívanie antikoncepcie Vám môže a nemusí zlepšiť vypadávanie vlasov. Toto si musíte odsledovať sama, či sa Vám stav zlepší alebo nie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková

Dobry deň,
Takto sa to nedá povedať s úplnou určitosťou, toto si musíte odsledovať sama počas toho, ako budete užívať antikoncepciu, ale určite by sa Vám mali do určitej miery zmierniť ťažkosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková