Je možné, že som prekonala zápal pľúc a krv som mala v poriadku?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

prekonala som Covid-19. Príznakmi bola len horúčka a tečenie z nosa. Po Covide-19 som navštívila obvodného lekára, ktorý ma poslal na RTG vyšetrenie. Zároveň mi urobil krvný obraz.

Po 3 týždňoch som si išla pre výsledky, skôr som nemohla. Lekár mi oznámil, že mám ukážkový krvný obraz, ale na RTG mi zistili zápal pľúc.

Je možné, aby som prekonala zápal pľúc a krv som mala v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné.

Ak ste mali vírusový zápal pľúc, tak krvné testy mohli byť v poriadku, ale na RTG boli známky zápalu pľúc.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková