Je normálne, keď mám prvú menštruáciu po pôrode sprevádzanú hnačkou?

Zodpovedané
1. mar 2022

Dobrý deň,

som 6 mesiacov po pôrode a dostala som prvú menštruáciu sprevádzanú silnou hnačkou, ktorá trvá už 2 dni. Mám kŕče a zvraciam.

Je to normálne?

Ako sa tomu dá predísť, alebo to aspoň zmierniť?

Už nedojčím. Pred pôrodom som mávala bolestivú menstruaciu, občas aj hnačku ale nie v takomto rozsahu.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že takéto silné hnačky súvisia s menštruáciou. Môže ísť ak o virózu, pri ktorej vraciate a máte hnačky.

Ak ide o virózu, tak mali by ste držať diétu, užiť čierne uhlie, Hylak a lieky proti hnačke (Smecta, Imodium).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková