Je nutné po úraze hlavy navštíviť lekára?

Zodpovedané
22. feb 2023

Dobrý deň,

v nedeľu som sa pošmykla na ľade, spadla som a udrela som si temeno hlavy. Bolelo to dosť, hoci som mala čiapku. Bolesť mi bezprostredne po úraze vystreľovala aj dopredu do čela. Dnes je streda a stále mám tlak v hlave, keď sa predkloním, alebo keď zvýšim hlas (napr., keď volám na psa na prechádzke). Mám bolesti krčných svalov ako pri svalovici, ale to sa od nedele podstatne zlepšilo.

Nebola som v bezvedomí, nevracala som, nemám hrču a pamätám si na udalosti pred a aj po páde. Minulý rok v lete som bola na MR hlavy kvôli pretrvávajúcim bolestiam (tlakom v hlave) po pôrode a nič sa nezistilo, iba zmeny ako pri migrénach. V poslednej dobe, ešte pred pádom, ma hlava znovu bolela niekoľko dní po sebe, ale takéto tlaky mám až po páde.

Je nutné navštíviť lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

pacienti sa zvyčajne po úrazoch hlavy odosielajú na vyšetrenie k neurológovi. Ide o štandardný postup.

Ak teda bolesti stále pretrvávajú, tak je potrebné navštíviť lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková