Je nutné vyberať mandle kvôli začervenaným podnebným oblúkom?

Zodpovedané
13. okt 2022

Dobrý deň,

ORL lekár mi po vyšetrení navrhoval vybratie mandlí, ale ja s nimi nijaký problém nemám a ani som nikdy nemala. Mám 31 rokov, mandle mám úplne maličké a ani ich nie je vidno. Lekárka si dokonca myslela, že ich nemám. Jediným problémom je, že mám stále červené podnebné oblúky. Len na základe toho mi bol diagnostikovaný chronický zápal mandlí.

Je možnosť preliečiť mandle aj prírodnou cestou a zabrániť sčervenaniu podnebia?

Je nutné mandle vyberať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že kvôli začervenaným podnebným oblúkom je potrebné vybrať mandle.

Pokiaľ máte aj stery v hrdle negatívne, nemáte často angíny a nemáte žiadne problémy s hrdlom, tak začervenané podnebné oblúky nie sú indikáciou k vybratiu mandlí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková