Je pre nás nebezpečné, keď manžel kamionista príde na víkend domov?

Zodpovedané
18. mar 2020

Dobrý deň,

manžel pracuje ako vodič kamiónu - zásobovanie potravinami. V pondelok odchádza do Rakúska a na otočku naspäť na Slovensko. Takto to robí dvakrát do týždňa. Bez respirátora a rukavíc z auta nevystupuje. Od dnes dokonca majú zákaz vystúpiť z auta. Nestojí na benzínkach, nechodí sa najesť. Všetko si berie z domu. Nechodí do obchodov.

Je nebezpečné pre mňa, pre 5 a 10 ročné dieťa, aby chodil na víkend domov?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dnes sa o tejto téme diskutovalo aj na tlačovej konferencii našej vlády, posledné vyjadrenie bolo, že ak sa Vám vráti manžel kamionista, tak by mal nosiť aj keď je doma rúško, takisto aj ostatní členovia rodiny. Malo by sa dbať o zvýšenú hygienu rúk. Oficiálne nebolo stanovené, že musíte byť v karanténe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková