Každé 2 týždne mám kašeľ a zelené sople. Aké vyšetrenie odhalí baktériu spôsobujúcu moje problémy?

Zodpovedané
30. apr 2022

Dobrý deň,

každé 2 týždne mám kašeľ a zelené husté sople. Obvodna lekárka mi vzala výter z nosa a hrdla. Výsledok negatívny. Dala mi antibiotiká, ale CRP nerobila. Vraj ak už sú zelené hlieny, tak nech beriem ATB.

Ide o tzv. škôlkarsky bacil?

Aké vyšetrenie mi odhalí, že aký bacil ma trápi?

Ďakujem

Dobrý deň,

baktéria sa dá zistiť iba zo sterov a tie ste mali negatívne. Ale nie vždy sa musí zachytiť patogén.

Ak je anamnéza zelených hlienov, tak je vhodná antibiotická liečba. Následne by som Vám kvôli opakovaným infekciám doporučila užívať imunopreparat Bronchovaxom. Ten slúži na zlepšenie imunity pri častých infekciách v dýchacích cestách.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková