Kedy treba absolvovať interné predoperačné vyšetrenie?

Zodpovedané
17. aug 2020

Dobrý deň,

začiatkom novembra ma čaká plastická operácia. Keď som sa chcela ísť dopredu objednať na interné predoperačné vyšetrenie, ktoré zahŕňa EKG, rôzne testy a pod, tak ma u obvodného lekára odpálkovali, že stačí prísť 2 týždne pred operáciou.

Ja viem, že toto vyšetrenie nesmie byť staršie ako 2 týždne pred operáciou.

Netreba sa tam objednať vopred?

Nemal by ma obvodný lekár objednať radšej skôr, aby sa potom nestalo, že 2 týždne pred operáciou ma už nikde nevezmú?

Už som bola na viacerých miestach a všade len pozreli, že "aha, plastika" a poslali ma preč, že to stačí potom. A ja už neviem kam sa s tým obrátiť.

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

interné predoperačné vyšetrenie nemôže byť staršie ako 21 - 14 dní, preto Vám ho nikde neurobia skôr.

Súčasťou vyšetrenia sú aj krvné testy, ktoré tiež nemôžu byť staršie ako 21 dní. Toto vyšetrenie Vám môže urobiť aj Váš praktický lekár, ak je jeho ambulancia vybavená EKG prístrojom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková