Mám 34 rokov a veľmi šediviem a padajú mi vlasy

Zodpovedané
5. jan 2019

Dobrý večer,

mám 34 rokov a asi od 15. rokov mi strašne padajú vlasy. Čím to môže byť? Musím sa pravidelne farbiť, lebo približne od toho času strašne šediviem. Liečim sa na štítnu žľazu.

Ďakujem

Dobrý deň,
šedivenie je proces, ktorý neovplyvníme. Pri problémoch so štítnou žľazou je dôležité, aby bolo ochorenie na liečbe stabilizované, čiže hormóny štítnej žľazy sú v rozmedzí normy. Pri padaní vlasov je vhodné navštíviť dermatológa, ktorý Vás vyšetrí, zrealizujú sa krvné odbery a určí sa ďalší postup liečby. Na trhu sú dostupné preparáty s obsahom minerálov, vitamínov a stopových prvkov, ktoré sa odporúčajú pri padaní vlasov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková