Mám absolvovať ešte nejaké vyšetrenia?

Zodpovedané
27. okt 2020

Dobrý deň,

budem mať 20 rokov, som študentka VŠ a od konca júla mám zdravotné problémy.

Mala som zjavne dosť silný prievan. Najprv to bolo podozrenie na zápal trojklanného nervu, ktorý sa nepotvrdil.

Okrem silných bolestí hlavy, zubov, očí som začala pociťovať bolesť na hrudi. Absolvovala som neurologické vyšetrenie, MRI mozgu, ORL vyšetrenie, gastro vyšetrenie (mala som dlhodobejšie tráv. problémy), gynekologické, kožné (s kurím okom), zubár, vyšetrenie stolice na helikobaktera, rozšírenejší krvný obraz u všeobecnej lekárky, rtg pľúc a naposledy aj alergologické vyšetrenie na potraviny. Čaká ma ešte odber krvi.

Nikde sa nič nezistilo, výsledky krvi vraj úžasne, CRP v poriadku. Na RTG pľúc sa mi paradoxne zistila esovitá skolióza Th, ale inak nič. Aergológia v poriadku, gastro bezchybne, na MRI zistený iba neurovaskulárny kontakt s nervom, vraj nič vážne. ORL vyšetrenie v poriadku. Avšak problémy stále pretrvávajú.

Od začiatku mesiaca som sa potykala s bolesťami hrdla, ktoré sa zopakovali, bol mi robený výter - negatívny. Stále mám pocit ako keby som mala navreté uzliny, ale pohmatom nič necítim. Občas má boli aj ucho a zuby a mávam aj podráždene ďasná.

Bolesť na hrudi pretrváva. Najhoršia je, keď ležím na chrbte, alebo keď si ľahnem na brucho. Vtedy je to až také pichanie. Sem tam má však svrbí telo, najmä nohy, ale to sa deje už od januára. Pripisovala som to suchej položke, ale keď som si prečítala, že sú to príznaky lymfómu, ktorý navyše postihuje veľa mladých ľudí, nebolo mi všetko jedno.

Potenie, únavu, slabosť nepociťujem, nemám teploty, nechudnem a jem normálne.

Mám podľa Vás absolvovať ešte nejaké vyšetrenie?

Doktori sú už zo mňa zúfalí, vraj si všetko namýšľam a mám sa menej stresovať, lebo som úplne zdravá, ale nechcem niečo zanedbať.

Ďakujem

Dobrý deň,

doteraz ste absolvovali naozaj mnoho vyšetrení a ak sa aj napriek tomu necítite dobre a stále máte zdravotné ťažkosti, tak problém môže byť naozaj psychického pôvodu.

Takýmto spôsobom sa u Vás môže prejavovať stres alebo úzkosť. Vo Vašom prípade by som Vám teda odporučila absolvovať ešte psychologické a psychiatrické vyšetrenie, na základe vyšetrenia sa špecialista rozhodne či potrebujete liečbu alebo nie. Keby ste mali mať lymfóm, tak si myslím, že by sa na to prišlo.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková