Mám anémiu a som stále chorá. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
10. okt 2019

Dobrý deň,

dlhé roky mám silnú menštruáciu a liečim sa na anémiu. Chodila som po doktoroch a každý povedal, že všetko mám v poriadku. Takže som skončila na liekoch Sorbifer.

Niekoľko rokov a pravidelne chodím na kontroly. Niekedy to mám v poriadku, niekedy mam zlý krvný obraz. Problém mám s tým, že ako náhle príde jeseň, stále mi býva zima. Väčšinu času som prechladnutá, mám nádchu, alebo ma bolí hrdlo. Doktorka mi povedala, že to mám z anémie.

Dá sa niečo robiť, aby som nebola stále chorá?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo vašom prípade by som odporučila preparáty na posilnenie imunitného systému.

Z voľne predajných doplnkov môžete vyskúšať Imunoglukán, ktorý by sám mal užívať aspoň tri mesiace. Produkty z echinacei tiež podporujú imunitný systém a následne by som odporučila Zinkorot, aspoň jednu tabletku denne v období chrípky. V prípade infektu navýšiť dávkovanie na trikrát denne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková