Mám bolesti kvôli cyste na vaječníku alebo kvôli obličkám?

Zodpovedané
13. dec 2019

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu mám bolesti v pravom podbrušku. Cítim ako keby pichanie. Niekedy mi to ide až do lopatky. Okrem toho ma pobolievajú ako keby ľadviny. Vzadu na chrbte v strede cítim tlakovú tupú bolesť.

Zistili mi folikulárnu cystu na vaječníku a povedali mi, že to nie je nebezpečné. No zrejme mi praskla, to mi povedala sestrička u gynekologičky. Mala som silné bolesti a musela som chodiť zhrbená. Dávala som si na to teplé obklady a prešlo to. Gynekológ hovorí, že mohla prasknúť a ďalej to neriešil.

Z čoho mám podľa Vás bolesti?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na základe prečítania si tejto otázky sa nedá určiť presne z čoho máte bolesti. Na nájdenie príčiny je potrebné urobiť sonografické vyšetrenia brucha, teda aj obličiek, následne ortopedické vyšetrenie.

Gynekologické vyšetrenie ste mali realizované, ak už nemáte bolesti po tom ako Vám praskla cysta, tak sa dá usúdiť, že tato cysta Vám spôsobovala bolesti.

Ak máte bolesti stále, tak by sa mali doplniť vyššie uvedené vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková