Mám chrípku a z ucha mi vytiekla číra tekutina. Mám mať obavy?

Zodpovedané
5. feb 2020

Dobrý deň,

mám chrípku, riadnu nádchu a dráždivý kašeľ. Zaľahlo mi v uchu a cítim miernu bolesť. Z ucha mi vytiekla nejaká číra tekutina.

Mám mať obavy?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak ste pociťovali bolesti ucha, tak súčasne môže ísť aj o zápal stredného ucha. Ak bolo stredné ucho naplnené tekutinou (môže ísť o zatečené hlieny z nosa), tak v niektorých prípadoch môže dôjsť k spontánnemu odchodu tohto obsahu, teda dôjde k natrhnutiu blany bubienka.

Blana bubienka by sa mala zaceliť do dvoch týždňov. Ak Vám však stále vyteká číra tekutina, tak mali by ste navštíviť ORL lekára, aby skontroloval uvedený nález a podľa toho odporučil liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková