Mám obrovské nevoľnosti v 15. týždni. Existuje občasná náhrada stravy?

Zodpovedané
27. okt 2019

Dobrý deň,

mám neskutočné nevoľnosti v tehotenstve. Pri prvom synčekovi som ich mala do siedmeho mesiaca, lenže teraz čakáme druhé a ja som v 15. týždni a dosť zvraciam. Stále ma napína, čo len zacítim akékoľvek jedlo. Potom veľmi vyhladnem a je to ešte horšie.

Existuje nejaká občasná náhrada stravy?

Niekedy sa mi podarí niečo zjesť, ale potom je to zas dosť zlé. Nechcem ublížiť sebe a ani bábätku. No teraz to znášam ešte horšie. Raz som bola na infúziách, že mi pichli odišla som a bolo mi chvíľku dobre. Skúšala som aj nutridrinky. Už som z toho veľmi vyčerpaná.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak netolerujete žiadnu stravu, ani nutridrinky, tak neexistuje náhrada stravy pre tehotné, ktoré vracajú.

V takomto prípade sa tehotné ženy posielajú na hospitalizáciu za účelom infúznej liečby.

Okrem toho sa podávajú lieky proti zvracaniu, ktoré Vám môže predpísať sa Váš gynekológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková