Celodenná tehotenská nevoľnosť a možná hospitalizácia

mimika97
29. júl 2020

Ahojte. Prosím Vás dúfam že má neukamenujete. Ale je celodenná nevoľnosť ale ozaj nevoľnosť že nedokážem nič robiť a vraciam len večer aby má hospitalizovali na infúzie? Dehydrovaná nie som lebo sa snažím cez deň piť a ako tak jesť sušienky lebo keď mám prázdny žalúdok napína má na prázdno. Ale som malatna nevydržím dlho stať na nohách po chvíľke ak kráčam začne má obarat studený pot a točí sa mi hlava. Mám doma malé dieťa a nedokážem sa on ani postarať 😭😭 Už som ozaj zúfalá viem že sú mamičky na tom horšie ktoré vracajú nonstop mala som to to prvom tehotenstve ale teraz to nejak celkovo nedávam ani psychicky. Ďakujem

mogaa
29. júl 2020

@mimika97 to zhodnotí lekár podľa tvojho zdrav.stavu....je to čisto v kompetencii lekára ktorý pozná tvoj stav(krvný obraz, tlak...) a vie zhodnotiť potencionálne riziko - či už dehydratáciu alebo podvýživu keďže ješ len sušienky tak tam môžu chýbať vitamíny a mineráli

sense
29. júl 2020

To je otazka na lekara a rovnako aj rozhodnutie je na nom... ja som mala pri prvej tiez celodenne nevolnosti.a cim blizsie k veceru tym horsie...do 20tt... popros niekoho z rodiny nech ti pomoze s dietatom

mischelin89
29. júl 2020

Ja som bola hospitalizovana, ale ja som za sedem dni vypila dokopy 1.4l, 2dcl denne. Grcala som vsetko a stale. Ja by som hodila rec s lekarom, v nemocke ti daju infuzku a torecan (mne davali aj degan) A torecan si mozes dat aj cipok aby sa ti ulavilo. Navyse su lekari, ktori ti vedia zariadit vo svojej ambulancii aj infuzku, len si to zaplatis. V najhorsom pripade ti nechaju stiect infuzku aj na pohotovosti.

naattalie
29. júl 2020

@mimika97 ja som tak lezala v nemocke pri kazdom tehu niekolko krat. Na prijme ma uz lekari poznali lebo som chodila s vlastnym vedierkom aby som im to tam neovracala. Rovno nahodili diagnozu hyperemesis gravidarum a sup na infuzky na oddelenie.

ayanamirei
29. júl 2020

zial, len nevolnost nie je dovod na hospitalizaciu, musis aj vracat . Mala som to takisto kazdy den vkuse 4mesiace, potom sa to trosku zmiernilo na zhruba polovicu tyzdna a nebyt muza tak sa asi zblaznim - ale tym, ze nevracias tak to nik neberie proste ako nieco ohrozujuce 😉

mimika97
autor
30. júl 2020

Išla som včera večer a hneď má dali na infúzie. Po infúziách som tu vracala ešte ako šteňa ale už je dobre a dúfam že tak aj zostane 🙏🙏 To že nevraciam cely deň neznamená že musím trpieť takze som rada že som sa rozhodla ísť a netreba nič podceňovať. Ďakujem Vám za rady

kacena4
30. júl 2020

@mimika97 super ze si sa rozhodla ist, svagrina takto skoncila pri vsetkych tehotenstvach v nemocnici kvoli zvracaniu na infuzkach (ma 5 deti) netreba riskovat. drzim palceky a skore stabilizovanie a vratenie sa domov 👍

mimika97
autor
30. júl 2020

@kacena4 klobúk dole že do toho išla 5 krát. Toto je moje druhé tehotenstvo ale aj posledné veru ja celkovo zle psychicky zvládam keď mi je zle 😭 ďakujem krásne ♥️

petulda333
30. júl 2020

Tiez som tak mala ale s tym, ze som vracala kazdych 15min.aj ked vracala, uz nebolo co, len som citila ako mi zviera prazdne brucho. Lenze ja som schudla 9kg za cca 2t. Lezala som 2x v prvom teh. a raz v druhom, obe teh. som pregrcala

evuska135
30. júl 2020

Ja som mala zopar dni ze 24h nevolnosti, nastastie moja mamina sa mi starala o maleho lebo ja som nemohla, bolo to strasne 🙈🙈 sucitim s tebou, no ja som nastastie nebola nv nemocnici ani nic

hejtermama
16. sep 2020

@mimika97 a už ti je lepšie? Ja som v 12 tt a je mi zle od 5tt. Vraciam len raz dva krát do týždňa ale je mi zle že nonstop. Nevladzem pracovať, starať sa o rodinu.. je mi do placu že mi je stále zle.. a ešte aj všetko smrdí a nadrapuje ma. V 7tt som mala malé krvácanie ale upravilo sa to, no odvtedy som nebola u lekárky až o týždeň- ibaže ja neviem ako ten týždeň vydržím. Je mi všetko a este mám aj strach aby babo bolo ok.. ach fakt neviem čo so sebou..

mimika97
autor
16. sep 2020

@hejtermama ahoj ja som bohužiaľ o babo prišla. Ale viem ako sa cítiš mne bolo hrozne nedokázala som normálne fungovať ani normálne rozmýšľať. Prajem ti veľa sil aby ta to rýchlo prešlo a všetko bolo ok 🙏🙏

hejtermama
17. sep 2020

@mimika97 ach to mi je ukrutne ľúto! Želám veľa síl a rýchle zotavenie tela aj dušičky! A malo to súvis s tou nevoľnosťou?

michaelaff
18. feb 2021

@mimika97 akokeby som citala o sebe... Teraz to prezivam ja. Presne ako pises, zvracanie kazdy den aj 2x, zle je ked je prazdny zaludok. Takze musim stale nieco jest (uz pomaly ani neviem, co do seba pchat)... Neschudla som som prave naopak, 1kg isiel hore. Koncim 10.tt. Mam 2,9 rocnu dcerku, ktora je zive striebro, proste pri nej neoddychnem. Aj ked to znie sebecky, tiez by som Si praila ibyt radsej v nemocnici, lebo viem, ze tam by som si oddychla. Takto trpim uz vyse mesiaca. Pri prvom tehu mi bolo rovnako zle, ale tym, ze som bola sama, tak som to nejak lepsie zvladala. A znovu - presne ako si pisala - u mna takisto je ta psychika uplne mimo. No poradnu mam az 1.marca a je celkovo tazke sa mojej doktorke dovolat a dostat sa k nej skor... Takze musim si pockat a tam jej to skusim vysvetlit. Viem ze je to uz skoro rok... Ale ako dlho si tam ty lezala? Pomohlo ti to?

michaelaff
18. feb 2021

@mimika97 inak je mi luto, co sa ti stalo. Mne sa v septembri stalo to iste, len ja som bola vtedy len v 5tt. No pocit je to hrozny. Len tak clovek nezabudne...

lenuska9999
4. jan 2022

Baby obnovujem túto tému.. zaujíma ma , či vás vypísali vasi gynekológovia kvôli tým nevolnostiam aj na PNku, pripadne rizikové.. ja som bola kvôli tomu aj hospitalizovana (diagnóza Hypermesis Gravidium ).. ešte sa to nezlepsilo... boli ste na PNke až do nástupu na MD ?

callisia
5. jan 2022

@lenuska9999 áno, bola som na pn do konca tehu. Zvracala som do 25 tt. PN som bola od 10tt. Do 16tt som zvracala aj 20x denne. A už aj v noci. Schudla som 6 kg, zvracala som už len žlč a krv. Šli sme do nemocnice a 3 dni na infúzkach mi pomohli. Len ľutujem, že som nešla skôr. Potom do toho cca 25tt som zvracala už len cca 2x denne, čo neskôr prestalo ale hrozne zle a ťažko na žalúdok mi bolo až do pôrodu.

lenuska9999
5. jan 2022

@callisia ďakujem za odpoveď. Ja som v 13tt a veru neposlepsilo sa mi vôbec. Cítim sa celkovo slabá, mám problém hocičo zjesť a to neustále vracanie... zatiaľ som schudla 4,5 kg... dúfam, že ma dr vypíše na PN , prácu vôbec nezvladam aj keď si pracovný čas určujem viac menej sama.. je pre mňa náročné co i len ráno vstať z postele alebo vykonavat základné veci.

alexandra2468
5. jan 2022

@lenuska9999 ja som mala v prvom, aj teraz v druhom diagnostikovanu HG, uz od 6tt. Zvracanie kazdu pol hodinu. Neustale hospitalizacie, infuzky, ruky dopichane ako taky narkoman. PN od 6tt az do nastupu na matersku. Ja som ale z mojej mini vahy schudla hned za 10dni 6kg.
Drzim palce.

michaelaff
5. jan 2022

@lenuska9999 ja som bola. Pri prvom ma vypisala dr. Hned od 8tt do nastupu na MD. Pri druhom som cerpala este rodicovsku,cize to PN netrebalo,ale ak by aj,urcite by ma vypisala, lebo to som nedokazala existovat. Vravi sa,ze tehotestvo choroba nie je, kto nezazil tie nevolnosti,nepochopi. Za mna je urcite lepsie byt doma a oddychovat co najviac. Mne bolo pri oboch babach zle od 7tt do cca 16-18tt. K.to uplne utichlo. Najhorsie boli tyzdne 9 az 14... to bolo neznesitelne. Takze urcite sa pytat na PN. Hlavne ak chudnes, to je myslim uz na hospitalizaciu. Aspon u nas takto dr posielala do nemocky uz. Kym vaha stala, este to nebolo zle,ale akonahle zeny zacnu chudnut,uz odporuca hospitalizaciu.

michaelaff
5. jan 2022

teraz je to presne rok,co som sa dozvedela,ze som tehotna... no este stale si dobre pamatam ako mi bolo hrozne... nedokazala som sa z tehu ani tesit. Po narodeni prvej som vravela,ze u mna porodit nie je problem,problem su tie nevolnosti. A po ruhej sa moj nazor veru nezmenil. Dokonca vravim,ze kvoli tym nevolnostiam som uz s dalsimi detmi asi skoncila😀

lenuska9999
5. jan 2022

@michaelaff a bola to taká otvorená PNka , či rizikové? Nie som si istá ci je v tom rozdiel, ale myslím, že je vo vychadzkach , alebo sa mýlim? Aj keď vlastne asi je jedno aké budem mat vychadzky keď nie som schopna nikam sa vybrať 😀Tak snáď má moja dr vypíše. Hospitalizovana som už bola, infúzie mi pomohli kým som bola v nemocnici, ako náhle som prišla domov tak zasa len zvracanie a nevoľnosti. Stále dúfam, že to bude s rastúcim tehotenstvom lepšie, ale zatiaľ nič. Začala som 13. týždeň.. tak dúfam, že mi to okolo 16. prejde ako vám

michaelaff
5. jan 2022

@lenuska9999 normal PN. Vychadzky som mala,kontroly pravidelne kazdy tyzden. Pri druhej - ked mi skoncila rodicovska,tak som mala nastupit na 2,5 mesiace do prace,len som sa so zamestnavatelom dohodla,ze budem doma na PN do materskej tie 2,5 mesiace,tak ma dala na rizikove. Aspon na papieri.
Drzim palce, nech je uz rychlo po nevolnostiach a mozte si uzivat tehotenstvo. A potom malicky zazrak v naruci 🥰

lenuska9999
5. jan 2022

@michaelaff ďakujem pekne 🙂

hejtermama
6. jan 2022

@lenuska9999 mne to prešlo okolo 18 a potom boli nevoľnosti len občas a to povedzme si po tých neustálych je vydrzatelne 🤣 Ale aj tak som bola od 14 na rizikovom kvôli placente a krvácaniu. Držím palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre