Mám streptokoka a doktorka mi dala Dalacin 300 iba na 5 dní. Je to postačujúce?

Zodpovedané
6. júl 2020

Dobrý deň,

pred 5 dňami ma dosť bolelo hrdlo. Mandle už nemám, tak som si pekne videla, že ho mám dosť červené a aj trochu hnisavé. Bola som hneď na druhý deň u doktorky a brala mi výter.

Medzitým som si kúpila Doritricin, ktorý som užívala celých 5 dní až kým neprišli výsledky. Pomohol mi, hrdlo ma už nebolí a mám ho kľudné.

No z výteru mi vyšiel streptokok a moja doktorka mi predpísala antibiotiká Dalacin 300 každých 8 hodín, jedno balenie. Neviem presne o akého streptokoka ide, ale aj môj syn ho raz mal a viem, že antibiotiká bral minimálne 10 dní.

Aj všade na internete sa píše, že pri streptokokovi sa musia brat antibiotiká aspoň tých 10 dní. Mne ale doktorka predpísala len jedno balenie a vyjde na 5 dní.

Je to v poriadku?

Mám ho začať užívať aj napriek tomu, že mi Doritricin pomohol a už ma hrdlo neboli?

Pracujem v škôlke a neviem od koho to mám. Deti v škôlke nemáme choré.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri streptokokových infekciách sa odporúča minimálne 10 dňová antibiotická liečba.

Myslím si, že ak Vám vyšiel pozitívny streptokok a mali ste ťažkosti, tak by ste ho mali užívať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková