Môže byť antikoncepcia príčinou vypadávania vlasov?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu mám problém s nadmerným padaním vlasov. Prekonala som 2x Covid-19. Keď som išla ku kožnej, tak tá mi povedala, že to je pravdepodobne kvôli tomu. Lenže odvtedy prešlo 7 mesiacov. Užívam aj antikoncepciu Maitalon a dočítala som sa, že ako vedľajší účinok u nej, môže byť práve vypadávanie vlasov.

Môže byť antikoncepcia príčinou vypadávania vlasov?

Ďakujem

Dobrý deň,

mnoho pacientov po prekonaní Covid-19 trpí vypadávaním vlasov. Vypadávanie vlasov po tejto infekcii môže trvať aj jeden rok.

Ak začalo vypadávanie vlasov súčasne s užívaním hormonálnej antikoncepcie, tak je potrebné sa poradiť s Vašim gynekológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková