Môže Covid-19 ohroziť bábätko?

Zodpovedané
23. apr 2022

Dobrý deň,

som v 8. týždni tehotensta a mám pozitívny test na Covid-19. Som trikrát očkovaná. Jeden deň ma bolelo hrdlo. Dnes mám iba nádchu, bez teplôt, užívam iba vitamíny.

Veľmi sa bojím, či to môže mať vplyv na zdravie a vývin plodu. Články sa rôznia.

Stretli ste sa s podobnými prípadmi v praxi kedy sa ženy nakazili a neovplyvnilo to zdravie bábätka?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte mať obavy. Ak nemáte závažný priebeh, tak bábätku by sa nemalo nič stať. Tehotné covid pozitívne pacientky v mojej ambualncii nemali žiadne problémy počas tehotenstva a bábätká sú zdravé.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková