Môže mi z epilepsie pukať v sánke pri otvorení úst a zatvorení?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deń,

chcela by som sa poradiť ohľadom epileptických záchvatov.

Ako sa prejavujú záchvaty epi komplex parciál so sekundárnou generalizáciou?

Môže mi z epilepsie pukať v sánke pri otvorení úst a zatvorení?

Ďakujem

Dobrý deň,

pukanie v sánke pri otváraní úst sa objaví pri problémoch s temporomandibulárnym kĺbom.

Epilepsia sa pri generalizovaných záchvatoch prejaví najprv kŕčmi svalov celého tela a potom zášklbmi týchto svalov.

Ak Vás pukanie v sánke obťažuje, tak by ste mali navštíviť Vášho zubára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková