Môže pokles panvového dna, resp. oslabené panvové dno po pôrode ovplyvniť aj problém s vyprázdňovaním?

Zodpovedané
4. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám pocit v konečníku ako keby som mala stále zápchu. Stolica je normálnej konzistencie. Problém je len ten, že sa neviem ako keby úplne vyprázdniť.

Môže pokles panvového dna, resp. oslabené panvové dno po pôrode ovplyvniť aj problém s vyprázdňovaním?

Na aké vyšetrenie mám ísť s takýmto problémom?

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr si myslím, že môžete mať vnútorné hemoroidy po pôrode, a preto máte pocit, ako keby ste niečo mali v konečníku.

Mali by ste navštíviť Vášho lekára, ktorý Vás vyšetrí a podľa nálezu odošle na ďalšie vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková