Môže to byť rakovina hrubého čreva?

Zodpovedané
12. okt 2022

Dobrý deň,

mám už asi rok neustále problémy s trávením. Po niektorých jedlách, najmä tých, čo obsahujú mlieko, mám silné nutkanie na stolicu a kŕče v bruchu. V stolici nemám krv.

Mám však obavu, nemôže to byť rakovina hrubého čreva?

Ďakujem

Dobrý deň,
Ak máte problémy po mliečnych výrobkoch, tak najskôr pôjde o laktózovú intoleranciu alebo o alergiu na bielkovinu kravského mlieka, preto skúste najprv vysadiť tieto produkty a odsledovať si trávenie. Taktiež je vhodné odobrať krv na laktózovú intoleranciu.
Rakovina hrubého čreva sa potvrdí pri kolonoskopickom vyšetrení, ale vo Vašom prípade si myslím, že najskôr pôjde o určitý druh intolerancie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková