Môžem mať hrčku na prsníku kvôli problémom s chrbticou?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

asi týždeň dozadu som začala pociťovať bolesť v ruke. Išlo mi to od prstov až po plece, následne ma začala bolieť krčná chrbtica až po lopatku. To som rozmasírovala, avšak teraz som si pri samovyšetrení prsníkov na bočnej strane prsníka našla hrčku. Dá sa rozmasírovať, no potom sa objaví opäť.

Môže to byť z chrbtice?

V pondelok idem k lekárovi, len som veľmi vyľakaná.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa dá hrčka rozmasírovať, tak by to nemalo byť nič zlé. Ak by išlo napr. o nádorové zmeny, tak hrčka by bola tvrdá. Dôležité je urobiť sono tohto útvaru.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková