Môžem sa dať tetovať, keď mám trombofíliu?

Zodpovedané
2. okt 2019

Dobrý deň,

mám vrodenú trombofíliu po mojom otcovi. Chcel by som sa dať tetovať. Trombóza má ešte nezastihla. Keď som mal zlomený palec, tak som bral Fraxiparin.

Je tetovanie v mojom prípade bezpečné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že tetovanie by Vám nemalo spôsobiť ťažkosti v podobe vzniku trombózy, ak neužívate žiadne lieky na riedenie krvi, keďže sa tetuje tesne pod kožu a hlbšie štruktúry nie sú zasiahnuté.

Ak však užívate lieky na riedenie krvi, tak tetovanie by som nedoporučovala. V tomto prípade by bolo lepšie konzultovať Vášho hematológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková