Na koho sa obrátiť s dysautonómiou?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

mám dlhodobejšie problémy a lekári nevedia prísť na to, čo mi je. Teaz mi jeden lekár oznámil, že pravdepodobne trpím dysautonómiou. Vraj je táto choroba vzácna a veľa lekárov sa s ňou nestretlo.

Ako mám ďalej postupovať?

Na koho sa obrátiť a aká je prípadná liečba?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže ide o veľmi špecifické a zriedkavé ochorenie, tak je potrebné poradiť sa s neurológom.

Dôležité sú aj Vaše symptómy. Ide o poruchu autonómneho nervového systému. Ďalej záleží na tom, ktoré systémy sú postihnuté.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková