Nafukovanie počas prvých dní menzesu

Zodpovedané
27. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom súvislosti plynatosti a menzesu. Mimo menzes s tým nemám žiadny problém a nafúknutá som naozaj ojedinele. Počas prvých 2-3 dní menzesu mám bolestivo nafúknuté brucho a kŕče sa tiahnu od žalúdka až dole. Začalo sa to vyskytovať pri posledných 3 menzesoch. Bolesť neustupuje ani po užítí liekov.

Čo mi pomôže?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

niektoré ženy majú podobné ťažkosti pri každej menštruácii. Vedecké štúdie dokázali, že príčina ťažkostí spočíva v nízkej hladine estrogénov a progesterónov. Vyššie uvedené ťažkosti sa môžu objaviť už pár dní pred menštruáciou.

Odporúča sa pred menštruáciou a v období menštruácie vysadiť potraviny ako sladkosti, mastné jedlá a alkohol, mal by sa zvýšiť príjem vlákniny a probiotík. Pri výrazných ťažkostiach pomáha priloženie teplého vankúša na oblasť podbruška. Ak ťažkosti neprejdú, odporúčajú sa analgetiká a lieky na uvoľnenie kŕčov.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková


Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistenkám a poistencom množstvo benefitov. Získajte výhody v podobe príspevkov na zuby, oči či operáciu kŕčových žíl.
www.union.sk/zmena-zdravotnej-poistovne