Nemusí sa bacil Serratia marcescens preliečiť antibiotikami?

Zodpovedané
28. júl 2019

Dobrý deň,

môj syn mal streptokoka. Pre istotu som išla na výter aj ja. Ťažkosti žiadne nemám, len mám kašeľ. Som alergička. V hrdle som nič nemala. V nose mám bacil Serratia marcescens.

Doktor povedal, že keď nemám problémy, tak to liečiť antibiotikami netreba.

Je to pravda?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
ako povedal Váš pán doktor, pokiaľ nemáte žiadne klinické ťažkosti, tak antibiotiká nie sú potrebné. Dôležité je správna hygiena nosa, a to každý deň používanie preparátov s morskou soľou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková