Pichanie v podbrušku a v boku

Zodpovedané
20. mar 2019

Dobrý večer,

už 2 týždne mám neurčitú bolesť v podbrušku. Lokalizuje sa niekedy vpravo, vedľa boku, niekedy takmer tesne nad lonom, inokedy vľavo.
Veľmi často sa opakuje v sede, na dotyk nebolí. Momentálne nemám možnosť ísť k lekárovi.

Čo môžu tieto bolesti znamenať?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti v podbrušku majú viacero príčin.

Môže ísť o gynekologický problém, ako napr. zápal vaječníkov, cysty na vaječníku, z urologických príčin bolesti môže spôsobovať infekcia močových ciest alebo obličkové kamene (tu by však boli bolesti veľmi výrazné, preto si nemyslím, že vo Vašom prípade bude príčina urologického pôvodu), pri bolestiach viazaných na pohyb môže ísť o problém s chrbticou.

Ak nie sú prítomné iné sprievodné javy ako napr. horúčka, problém so stolicou, nechutenstvo atď. a je u Vás prítomné iba pichanie v podbrušku môžete vyskúšať lieky proti bolesti (napr. Flector, Brufen, Aulin...).

Najvhodnejšie je aj tak vyšetrenie u lekára, pretože klinické vyšetrenie pacienta je nenahraditeľné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková