Po sedatívach padám a podlamujú sa mi nohy. Mám ich vysadiť?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

začala som užívať sedatíva. Prvý týždeň pri nízkej základnej dávke ok. Ako sme začali navyšovať, vyskytla sa u mňa ataxia. Chodím trošku ako opitá.

Skôr ma desí to, že idem a buď sa mi podlomia kolená a spadnem. Alebo sa mi noha zabrzdí počas chôdze a spadnem. Je to 2 týždne od začatia liečby a 10 dní od navýšenia.

Mám ešte vydržať kým sa hladina ustáli, alebo znižovať a až vysadiť užívanie?

Vymizne ataxia a pády s ustálením?

Ďakujem

Dobrý deň,

doporučila by som vrátiť sa k nižšej dávke, teda k tej dávke, pri ktorej ste nemali uvedené problémy. Následne o týždeň opäť navýšiť liek tak, ako bolo doporučené.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková