Pomáha Euthyrox na cysty na krku?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

spravila sa mi cysta na krku z bočnej strany a po návšteve lekára a následnom vyšetrení mi lekár predpísal Euthyrox 50. Cysta sa mi do mesiaca stiahla, no po 2 týždňoch sa mi spravila v strede väčšia. Lekár mi nasadil 75 a povedal mi, že musím počítať s tým, že mi bude dávky zvyšovať a že sa musím zmieriť s tým, že budem jeho pacientka už do smrti.

Výsledky krvi štítnej zľazy mám v poriadku. Všetko funguje ako má. Lekár mi naozaj po roku predpísal 100 s tým, že keď som protestovala, na čo mám brať hormóny, keď mi vlastne nič nie je a štítna zľaza je v poriadku. Vraj preto, aby sa cysta nezväčšila a nespravili sa nové.

Je to pravda?

Ďakujem

Dobrý deň,

Euthyrox je indikovaný pri hypotyreóze, pri strume a ako supresivna liečba rakoviny štítnej žľazy. Cysty na štítnej žľaze sa väčšinou sledujú , teda robia sa pravidelné sonografické kontroly a taktiež aj krvné testy.

Euthyrox nemusí vždy zaručiť, že sa cysty vytratia. Váš endokrinológ určite vie, prečo Vám predpísal danú liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková