Poradíte mi lieky na migrénu?

Zodpovedané
20. mar 2019

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom môjho problému. Mávam silnú bolesť hlavy, ktorá vedie až k zvracaniu. Keď mám menzes, tak ju mám aj 2x do týždňa, inokedy 1-2x za mesiac. Spomínala som to aj svojej lekárke. Jej odpoveď bola, že to ma tak bude bolieť. Liek Panadol Migréna mi nezaberá.

Sú nejaké špeciálne lieky na migrénu?

Mám navštíviť nejakého lekára?

Mám aj druhý problém. Často sa mi robia afty v ústach. Za posledných 6 mesiacov som ich mala asi 5x.

Aká je príčina ich vzniku?

Ďakujem

Dobrý deň,

na migrénu sa okrem klasických liekov proti bolesti predpisujú lieky priamo proti migréne, tzv. selektívne agonisty serotonínu (napr. liek Sumatriptan, Cinie), ktoré sa používajú pri záchvatoch migrény.

Niektoré z týchto liekov môže predpísať aj praktický lekár, niektoré sú viazané na špecialistu neurológa. uvedené lieky sa podávajú hneď v úvode záchvatu migrény. Prepdis týchto liekov teda skonzultujte s vašim lekárom alebo neurológom.

Afty v ústach sa najčastejšie vyskytujú pri oslabenej imunite, preto treba vyskúšať užívať preparáty na podporu imunity.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková


Union zdravotná poisťovňa prináša svojim poistenkám a poistencom množstvo benefitov. Získajte výhody v podobe príspevkov na zuby, oči či operáciu kŕčových žíl.
www.union.sk/zmena-zdravotnej-poistovne