Prečo mám bolesť kostrče?

Zodpovedané
18. okt 2020

Dobrý deň,

už 2 mesiace ma bolieva kostrč. Hlavne vtedy, keď posedím, keď si idem sadnúť a vstať. A niekedy, keď sa zohnem, tak ako keby som sa udrela. Pri stoji ma to nebolí. Úraz som nemala.

O aký problém môže ísť?

V roku 2019 mi v tejto oblasti bola zistená osteopénia.

Môže to spolu súvisieť?

Dá sa niečo zistiť pri sone kostrče?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že bolesť kostrče súvisí s osteopéniou. Skôr si myslím, že ide o preťaženie bedrovej chrbtice alebo tzv. SI zhybov.

Sono kostrče sa nerobí, skôr sa pacienti odosielajú na RTG. Odporučila by som Vám ortopedické vyšetrenie, kedy sa ortopéd rozhodne aké vyšetrenie by sa malo realizovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková