Prečo mám bolesť v podbrušku?

Zodpovedané
13. júl 2020

Dobrý deň,

mám 35 rokov a posledný mesiac som mala bolestivú menštruáciu. Inokedy je to len pár hodín. Na 8. - 9. od skončenia menštruácie začali mierne bolesti v podbrušku znova. Neboli permanentné, možno pár hodín do dňa. Tak som uvažovala, že to môže byť skorá ovulácia. Ale tie bolesti pretrvávali, až sa 15. deň cyklu objavil žltý výtok, pri tom na výtoky netrpím.

19. deň cyklu som išla za gynekológom a on videl voľnú tekutinu v bruchu. Povedal, že zrejme mám nejaký zápal alebo je to ovulácia. Predpísal mi Klotrimazol, urobil výter, krvný obraz a CRP.

Dnes ráno som volala a CRP je 0,62 a krvný obraz v poriadku. Čakám ešte na výsledky z výteru. Dnes je 21. deň cyklu, žltý výtok už nemám, ale podbruško vrátane krížov stále mierne pobolieva. Niekedy ma aj dosť nafúkne.

Znepokojuje ma však jedna vec. Keď som pred niekoľkými mesiacmi bola na preventívku (10/2019, ale neviem ktorý deň cyklu), gynekológ znova videl voľnú tekutinu v bruchu a bol mi potvrdený streptokok a E.coli, užívala som na to Macmiror.

Mala by som ísť aj za iným odborníkom, aby sa prišlo na príčinu tej tekutiny a zároveň bolesti v bruchu?

Čo si mám nechať vyšetriť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je gynekologický nález v poriadku, tak mali by ste byť vyšetrená u chirurga.

Treba vylúčiť problém so slepým črevom. Následne ak pretrváva tekutina v bruchu, tak bolo by vhodné absolvovať aj gastroenterologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková