Prečo mám nízky tlak?

Zodpovedané
4. feb 2020

Dobrý deň,

už mesiac u seba sledujem nízky tlak. Mám 35 rokov a som 9 mesiacov po pôrode. Nízky tlak myslím tým, že hodnota vrchného tlaku nie je viac ako 110. Prevažne 107,104,89,94 a podobne.

Necítim sa pri tom dobre. Cítim srdce v krku. Nemôžem večer kvôli tomu spať. Vypijem 3 kávy za deň.

Čím to môže byť?

Treba to riešiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nízky krvný tlak sa nelieči, dôležité je piť denne dostatočné množstvo tekutín, niekomu pomáha aj pitie kávy.

Možno by bolo vhodné navštíviť Vášho lekára, pretože za uvedenými ťažkosťami nemusí byť nízky krvný tlak.

Môže ísť aj o anémiu - nedostatok červených krviniek, preto by bolo vhodné skontrolovať aj krvný obraz.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková