Prečo mám tlaky na mechúr a nutkanie na močenie?

Zodpovedané
2. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už od decembra mám problém s mechúrom. Bola som aj u obvodnej lekárky, ktorej som zaniesla vzorku moču. Tá ho skontrolovala len cez papierik a nevyšlo nič. Aj tak mi predpísala antibiotiká Suprax.

Od detských čias sa mi vracia Ecoli a mávala som časté zápaly močových ciest a aj mechúra (potvrdené urológom. Po doužívaní antibiotík zmena neprišla a začalo ma páliť vo vnútri pošvy. Mala som celkovú bolesť podbrušia a krížov.

Išla som ku gynekológovi, ktorý skonštatoval, že mám mykózu. Nasadil mi liečbu Macmirox complex. Využívala som 6 tabliet. Momentálne mám menštruáciu, pri ktorej mám mať pauzu a potom zase ďalších 5 tabliet.

Problém je v tom, že ma zase začal bolieť mechúr. Aj ma páli a mám neustále nutkanie na močenie. Už mám strach ísť k obvodnej lekárke, lebo pozerá na mňa ako na hypochondra.

Všetky problémy mi začali po aktívnejších sexuálnych dňoch s manželom v decembri.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených ťažkostiach je vhodné poslať moč na mikrobiologické vyšetrenie. Ak to vyjde negatívne, tak odporúčam urologické vyšetrenie, kde sa urobia stery z močovej rúry na prítomnosť atypických baktérií, ako napr. chlamýdie.

Tieto baktérie sa nedajú zistiť mikrobiologickým vyšetrením. Tieto atypické baktérie sa prenášajú pohlavným stykom, teda ak sa u Vás potvrdia, tak vždy treba preliečiť aj partnera.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková