Prečo mám vyrážky v 7. mesiaci tehotenstva?

Zodpovedané
23. nov 2019

Dobrý deň,

som tehotná a na rukách a na dlaniach a na druhej strane sa mi vytvorili malé vyrážky. Strašne svrbia. Medzi prstami ma to obmedzuje, nikde inde to nemám a ani som to predtým nemala.

Pociťujem bolesť na jednej nohe dole na chodidle zospodu a v strede chodidla pri chôdzi akoby pichanie. Nedá sa mi normálne kráčať.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na koži sa mohol vytvoriť ekzém a s týmto nálezom by ste mali navštíviť dermatológa.

Čo sa týka bolesti pri chôdzi, tak môže ísť o problém s plochou nohou, alebo preťaženie šliach na chodidle. Lokálne si môžete aplikovať gély tlmiace bolesť, ktoré sa môžu podávať v gravidite, napr. Capsagamma.

Ak by pretrvávali ťažkosti, tak by ste mali navštíviť ortopéda, ktorý Vás aspoň klinicky vyšetrí, keďže RTG sa v tehotenstve nerealizuje.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková