Prečo mám zápchu a krv po stolici?

Zodpovedané
24. dec 2019

Dobrý deň,

asi od septembra mám problém s bolestivou a riedkou stolicou. Bola som vyšetrená u všeobecného lekára. Krv a aj výter z konečníka boli v.poriadku.

Začala som užívať Psyllium a hneď mi to pomohlo. Ale po čase som znova začala mať zápchu. Znížila som dávku na minimum, ale nepomohlo. Teraz mám aj krv po stolici a cítim, že tam mám trhliny.

Tretí deň ho neužívam, ale dávam si masť a čipky Faktu. Mala som ale hnačku.

Je na vinu Psyllium?

Ukázali by krvné testy nejakú chorobu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že Psyllium by Vám nespôsobilo uvedené ťažkosti.

Krvné testy nemusia vždy odhaliť každé ochorenie. Vo Vašom prípade si myslím, že by sa mala doplniť kolonoskopia, kedy sa vyšetrí celé hrubé črevo.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková