Prečo sa ľuďom so zlomeninou pichajú injekcie na riedenie krvi?

Zodpovedané
10. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom injekcie pri zlomenine.

Prečo sa ľuďom so zlomeninou pichajú injekcie na riedenie krvi?

Je to kvôli sadre alebo zlomenine?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

injekcie na riedenie sa pichajú preto, aby sme zabránili vzniku krvných zrazenín.

Pri zlomenine s uvedenou končatinou hýbeme menej a tým pádom krv neprúdi tak, ako keď sa hýbeme. Následne sa takáto zrazenina môže odtrhnúť z krvného riečiška a spôsobí napr. pľúcnu embóliu.

Ide teda o prevenciu. Sú ľudia, ktorí majú vyššiu predispozíciu na vznik krvných zrazenín.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková