Súvisí bolesť kostrče s pôrodom?

Zodpovedané
20. okt 2021

Dobrý deň,

som 6 mesiacov po cisárskom pôrode so spinálnou anestézou. Rodila som cisárskym rezom a mala som spinálnu anestézu. Od pôrodu ma veľmi začala bolieť kostrč. Dlhšie ako 20minút nemôžem sedieť na stoličke. Keď vychádzam z auta, tak ma to veľmi boli. Ako si sadnem, tak mi to tam pukne.

Môže to súvisieť s pôrodom?

Predtým som žiadne také problémy s kostrčou nemala. Inokedy ma tak bolí bedrový kĺb, že na nohu nemôžem stúpiť, lebo normálne cítim ten
nerv. Bedrový kĺb mám teplý. Celý zadok a aj celú nohu mám z toho boľavú.

Aká liečba by mi pomohla?

Ďakujem

Dobrý deň,

s uvedenými ťažkosťami by ste mali navštíviť ortopéda, ktorý Vás odošle na RTG a na základe výsledkov a vyšetrenia určí diagnózu.

Nedá sa jednoznačne povedať, či tieto ťažkosti súvisia s pôrodom. Pri bolestiach ortopedického pôvodu sú indikované lieky tlmiace bolesť a zápal.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková