U manžela sa objavilo silné akné. Aké tabletky, alebo vitamíny mu pomôžu?

Zodpovedané
10. mar 2021

Dobrý deň,

za posledný pol rok sa môjmu manželovi objavilo silné akné. Zjavuje sa hlavne na lícach, na nose a na brade. Sú to hnisavé vyrážky, ktorých sa nijako nedokážeme zbaviť.

Poradíte mi nejaké vitamíny alebo tabletky?

Pomohli by probiotiká?

Kvôli práci nemá možnosť navštíviť kožnú lekárku.

Ďakujem
Ďakujem 🙂

Dobrý deň,

vyrážky v tejto oblasti môžu súvisieť s infekciou Helicobakter, preto by som odporučila vyšetrenie stolice na prítomnosť Helicobaktera. Toto vyšetrenie sa dá urobiť aj u praktického lekára.

Ak by sa potvrdila táto infekcia, tak je potrebné následne užívať aj probiotiká. Všetky gély alebo masti, ktoré sa používajú na liečbu akné sú na lekársky predpis, avšak môžete vyskúšať napr. kozmetiku Avene, ktorá má špeciálnu radu proti akné u dospelých.

Z výživových doplnkov je vhodné brať zinok a selén.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková