Z čoho sa mi vytvára a mizne biela migrujúca vyrážka?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

raz za čas sa mi na tele objaví biela migrujúca vyrážka s červeným okolím. Mám ju asi 15 - 20 minút, potom sa objaví zase niekde inde (na hrudi, boku, ruke, pri panve či na chrbte) a neskôr len tak zmizne. Väčšinou sa objavuje, keď som bol po nejakej chorobe.

Chystám sa k lekárovi, ale dostanem sa k nemu až za istý čas.

O aký problém ide?

Ďakujem

Dobrý deň,

s nálezom by ste mali byť ošetrený na dermatológii. Ak sa vyrážka objaví vždy po nejakej infekcii, tak môže ísť o postinfekčné prejavy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková