Závraty pri prechode zo sedenia do ľahu. O aký problém ide?

Zodpovedané
30. jún 2020

Dobrý deň,

nedávno som začal trpieť závratmi, pri ktorých cítim zvláštny nepríjemný pocit v hlave a veci predo mnou sa ako keby vracajú na pôvodné miesto. Nevidím rozmazane.

Tieto závraty sa mi nedejú vtedy, keď stojím. Dejú sa iba pri prechode zo sedenia do ľahu. V poslednej dobe už závraty nemám pri lýhaní a vstávaní len, ale aj keď ležím na chrbte a otočím hlavu do ľavej strany.

Bol som u svojho lekára. Na internom som mával tlak zvýšený, no v poslednom období je normálny. Mám ešte pred sebou MR mozgu.

Neviete mi podľa opisu problému povedať, že o čo ide?

Asi týždeň predtým, keď som si ľahol na brucho, tak som cítil silnejšie prasknutie vzadu na hlave.

Môže to spolu súvisieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčina závratov môže byť rôzna, môže ísť o problém s vysokým krvným tlakom, problém s krčnou chrbticou, problém s polohovorovnovážnym orgánom vo vnútornom uchu, alebo je príčina niekde v mozgu.

Takto sa nedá určiť príčina, dôležité je počkať si na výsledok vyšetrenia z MR. V niektorých prípadoch je príčina závratov nejasná a nedá sa teda určiť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková