Točenie hlavy v tehotenstve, ale len v ľahu na boku

feketka
3. nov 2022

Ahojte, v noci sa mi začala z ničoho nič strašne točiť hlava keď som si ľahla na ľavý bok. Dala som sa na chrbát a postupne to prešlo, keď som sa pokúšala ľahnúť si na pravý bok, tak zase točka a na chrbte sa to pomaly upokojilo. Teraz ráno detto to isté. Sedenie je celkom v pohode aj ľah na chrbte, ale hneď ako ľahnem na bok, tak sa mi šialene točí všetko a aj pri chôdzi ma chytajú mierne závraty. Som v 23. týždni a doteraz som s ničím takým nemala problém. Neviete čo by to mohlo spôsobovať? Pred tehotenstvom som mávala vždy nižší tlak, teraz v tehotenstve konečne normálny, ale dne ráno opäť nízky 105/60, ale tep 90. Moja gynekologička dnes nerobí,tak jej ani zavolať nemôžem :/

stellarstar
3. nov 2022

@feketka orl

roja01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roja01
3. nov 2022

Moze to sposobit problem v uchu, najlepsie je navstivit ORL.
Vertigo: Vnútorné ucho vie rozkrútiť náš svet

feketka
autor
3. nov 2022

@roja01 @stellarstar a co sa s tym da potom urobit? Kym sa dostanem niekde k orl doktorovi, tak prejde vecnost. To potrebujem asi najskor papier od vseobecnej predpokladam, aby som mohla vobec niekam ist :(
Este mi napadla aj chrbtica, ze mam nieco zacviknute.

stellarstar
3. nov 2022

@feketka bude to uchom toto čo popisuješ zvykne byt pri uchu. Môžeš sa opýtať aj obvodnej ale keďže si tehotná veľa toho nie. Podávajú lieky na rozšírenie mini ciev v uchu a tie tuším v TT sa nesmú. Prv sa opýtaj obvodnej

feketka
autor
3. nov 2022

@stellarstar no uvidime ako mi bude v noci. Cez den sa to celkom upokojilo a vyhybam sa lahu na lavom boku, pravy uz zvladam celkom dobre... Snad sa to upravi a ak nie, tak zajtra volam doktorke

feketka
autor
4. nov 2022

@stellarstar tak som bola u doktorky. najprv gyndy, ta mi dala listok na orl,lebo ona s tym nic nema (aj ked mi predtym do telefonu prizvukovala, ze by bolo lepsie, aby som k nej prisla a vsetko skontrolovala a nakoniec ma ani nevysetrila, ale neva). Potom som isla na orl, nasrata doktorka ma zobrala (az som z nej mala strach). Cely cas pred tym sa mi tocila hlava, ale u nej som bola ok zrazu, vycistila mi ucho (na tej strane, s ktorou nemam problem), urobila dake polohove testy, ktore som myslim dobre zvladla a dala mi daky liek, ktory nevie ci mozem brat kedze som tehotna.A kedze som tehotna, tak mi nevedela celkovo pomoct. Povedala som jej, ze kebyze si lahnem na lavy bok, tak sa mi ihned zacne tocit cely svet, ale aj ked tam mala lehatko, tak to neurobila, takze to mozno vyzeralo tak, ze si vymyslam... Jedine co mi povedala, ze sa mam dat do polohy, ktora mi vyvolava zavrat a ked sa mi zacne tocit hlava, tak rychlo z nej odist.A zut zuvacku....Tak neviem co teraz, uz sa len modlit, aby to same nejako prestalo 😒

stellarstar
4. nov 2022

@feketka mein bože dobrý to čo za dr 🤦‍♀️ tak skús neležať na tej strane a co sa tyka lieku kukni v príbalovom či môžeš alebo sa opýtaj tu v skupine zdravotníci na MK

feketka
autor
4. nov 2022

@stellarstar no bola to sranda, som nevedela ci sa mam smiat alebo plakat 🙈 poobede mi to vacinou zvykne prejst a mozem lezat na oboch stranach, ale v noci sa to zhorsuje. Najhorsie je, ze nemozem byt prave na lavej strane, na ktorej sa hlavne odporuca spat od 6. mesiacia, v ktorom prave som...ale nasla som na nete nejake cviky na to, tak budem zajtra skusat....to s tou skupinou je dobry napad, dakujem 🙂

stellarstar
4. nov 2022

@feketka prajem skoré zlepšenie 🍀

feketka
autor
4. nov 2022

@stellarstar dakujem 🙂 snad to prejde do par dni

merrysa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evafest
6. nov 2022

@feketka preslo to? ja som mala podobne.. nakoniec to boli “krystaliky v uchu”.. podla youtube mi muz spravil “ Epleyho manever”.. tak sa to nejak vola a pomohlo😉

feketka
autor
6. nov 2022

@evafest teraz mi je uz druhy den lepsie 🙂 sem tam mie ste pride tak trochu nevolno, ale tie nocne tocaky zatila zmizli...Bola som v piatok este na masazi + som vecer cvicila nejake cviky na tie krystaliky v uchu a tak sa zda, ze to zabralo 🙂 Nebol to sice Epleyho manever, ale zrejme rovnako ucinne 🙂

lesiaoldi
1. dec 2023

@feketka ahoj, mne sa stalo to isté som takmer v 20tt. Zistila si, čo to spôsobilo?

feketka
autor
4. dec 2023

@lesiaoldi ahoj,bolo to vertigo.posunuli sa mi tie krystaliky v uchu.najdi si na youtube videa k tomu,sius urobit cviky a uvidis ci sa ti nepolepsi...mne to potom uplne preslo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre