Znamenajú moje výsledky, že mám močové kamene?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

pociťovala som 3 dni bolesti pri močení. Z kontroly moču mi vyšli nasledovné výsledky:

Uráty - záplava, Leu-2, ploché epitélie pritomné, baktérie - ojedinelé.

Vystrašili ma práve tie uráty, nakoľko som ich nikdy nemala. Som dva roky po transplantácii obličky a v 10. týždni tehotenstva.

Znamenajú moje výsledky, že mám močové kamene?

Ďakujem

Dobrý deň,

z tohto výsledku sa nedá určiť či máte alebo nemáte močové kamene.

Je potrebné doplniť sonografiu, RTG Vám v tehotenstve nemôžu urobiť.

Mierne zvýšené uráty sa môžu vyskytovať v moči v prvom trimestri. Príčiny urátov v moči sú najčastejšie spojené s výživou. V tehotenstve sa odporúča znížiť množstvo soli a potom zopakovať vyšetrenie moču.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková